Ergin Ataman’dan Tartışma Sonrası Açıklama Geldi

Almanya’da düzenlenecek THY Euroleague Final-Four için bu kente gelen Panathinaikos başantrenörü Ergin Ataman, Yunan kafilesinin Berlin’de kalacağı otelin önünde toplanan Fenerbahçeli taraftarlarıyla arasında tartışma yaşadı. Sarı-Lacivertli taraftarlar, Ergin Ataman için “Doping yapsana” tezahüratında bulundu ve bunun üzerine Ataman bu tezahürata küfürle karşılık verince taraftarlar da tecürbeli çalıştırıcıye küfürle karşılık verdi. Edilen küfürlere çok sinirlenen Ergin Ataman’ın otel girişinde bulunduğu esnada “Güvenlik görevlileri nerede?” diye bağırdığı görüldü.

Yaşanan tartışmanın ardından Ergin Ataman otele gelen polis ekiplerine; Fenerbahçe’yi desteklemek için gelen taraftarlarla yaşanan gerginlikte takımı korumak için daha dikkatli olması gerektiğini ifade etti. Daha sonra Ergin Ataman, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

“BENİM FENERBAHÇE KULÜBÜ’YLE HİÇBİR SIKINTIM YOK”

Fenerbahçe taraftarıyla herhangi bir sıkıntısının olmadığını söyleyen Ataman, otele girişte ihmal olduğunun altını çizdi. Ataman, yaşananlara ilişkin şöyle konuştu;

“Tabii ki yaşananların büyük bir sıkıntıya neden olacağını düşünmüyorum. Benim Fenerbahçe Kulübü’yle, sağduyulu Fenerbahçe taraftarıyla hiçbir sıkıntım yok. Ama maalesef sürekli bu tip provokasyon yapan holiganlar her kulüpte var. Umarım Alman polisi de gerekli dersi alır ve bütün takımlara gerekli korumayı sağlar. Bizim de holiganlarımız gelecek. Burada ciddi bir güvenlik eksiği görüldü. İnşallah bu olay da örnek olur. Maalesef tatsız bir durum başımıza geldi. Alman polisinin de turnuvaya güvenlik açısından ehemmiyet vermesini sağlar. Büyükelçimiz ve Başkonsolosumuz da buraya gelip destek oldular. Onlara da teşekkür ediyorum. Sonuçta bir maç yapılacak. Buraya takımlar uzun bir maraton sonunda büyük bir başarıyla geldi. Bir takım kazanacak, bir takım kaybedecek. Bunun bilinci içinde olmamız lazım. Ama maalesef bazı holiganlar sadece olay çıkarma derdindeler. Biz sahaya çıkıp mücadelemizi yapacağız.”

YALÇIN IŞIK: SPOR İÇİNDE GEÇMESİ GEREKİYORDU

Berlin Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Işık da yaşananları tasvip etmediklerini belirterek, “Böyle bir şeyi tasvip etmiyoruz. Üzgünüz böyle olduğu için. Spor içinde geçmesi gerekirdi.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x