Gaziosmanpaşa’da 7 yaşındaki çocuk okulda öldü

15 Aralık Cuma günü, Sarıgöl Mahallesi’nde bulunan ilköğretim okulunda meydana gelen olayda, 1. sınıf öğrencisi Elvin Ak, teneffüs sırasında merdivenlerden inerken aniden fenalaştı.

Sağlık ekiplerine ve polise haber verildi, ancak Elvin Ak hastaneye kaldırıldığında hayatını kaybetti. Olay sonrasında Elvin’in cenazesi, ölüm nedeninin belirlenmesi amacıyla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Kalp krizi şüphesi üzerinde durulurken, otopsi sonuçlarıyla ölüm nedeni netlik kazanacak.

“O KÖR NOKTAYI KAMERALAR GÖRMÜYOR”

Elvin Ak’ın dayısı Ethem Güneş, yaşanan olayın detaylarını bilmediklerini ancak güvenlik kameralarının ilgili alanı görmemesi durumunda bu durumu düzeltmelerini talep etti. Güneş, “Şu an bizim de bir bilgimiz yok tam anlamıyla. Sadece benim tek istediğim şey şu, o kör noktayı kamera görmüyor. O noktayı da kamera görsün. Ciğerimiz yanıyor, bizim gönlümüz rahat etmiyor. O kör noktayı da kameralar görsün. Çocuklarımız o okula gidiyor. Yoksa ihmal mi var bir şey mi var onu ben bilmiyorum” ifadelerini kullandı. Cenaze namazının ardından Elvin Ak’ın cenazesi Mardin’e gönderilmek üzere defnedildi.


Elvin’in dayısı Ethem Güneş

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ: İNCELENECEK

Cenaze namazı, Gaziosmanpaşa Merkez Camii’nde düzenlendi. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür ve Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın da katıldığı törende, Elvin Ak’ın ailesi ve yakınlarının büyük üzüntü yaşadığı görüldü. Baba Mehmet Ak, taziyeleri kabul ederken, İl Milli Eğitim Müdürü Yentür, “Bununla ilgili zaten incelemeler yapılıyor. Gerekli incelemeyi de müfettişlerimiz yapacak” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir